PIECZARKI NA ZDROWIE

Dla tych, którzy wątpią w zdrowotne właściwości pieczarek,  mam kilka powodów dlaczego warto włączyć  je do naszego menu.


Dla tych, którzy wątpią w zdrowotne właściwości pieczarek, mam kilka powodów dlaczego warto włączyć
 je do naszego menu.1. Udowodniono wpływ pieczarek na kontrolę masy ciała, bowiem są niskokaloryczne, zawierają dużą ilość wody i błonnika, przez co człowiek w szybkim tempie osiąga uczucie sytości.
2. Naukowcy udowodnili, że substancje zawarte w wyciągu z białych pieczarek hamują enzymy odpowiedzialne za rozwój komórek nowotworowych. Pieczarki mają w swoim składzie substancje, które odgrywają ważną rolę w zapobieganiu rakowi piersi i prostaty.3. Warto wspomnieć o witaminach i minerałach jakie posiadają pieczarki: fosfor, potas, magnez, selen, żelazo, wapń, cynk i wiele innych cennych składników.4. Badania udowodniły, że dzięki dosyć dużej zawartości selenu w pieczarkach wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Selen hamuje namnażanie się drobnoustrojów.5. W czasie zimy nasz organizm może odczuwać brak witaminy D, którą organizm wytwarza sam pod wpływem promieniowania słonecznego. W takim okresie jak jesień, zima warto zadbać o pokarmy bogate w witaminę D. I takim produktem są właśnie pieczarki, bogate w witaminę D i A.


6. Zawartość miedzi i potasu w pieczarkach przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, poprawiając tym samym funkcjonalność całego układu krążenia. Dzięki tym minerałom zmniejszamy ryzyko udaru czy zawału serca.7. Pieczarki to źródło kwasu foliowego, którego przyjmowanie polecane jest kobietom w ciąży, aby zapewnić prawidłowy rozwój płodu.


You Might Also Like

11 komentarzy

 1. łoo ciekawe, nawet nie wiedziałam :) a bardzo lubię pieczarki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Amazing post !Want to follow each other?
  http://kate-fashionschtick-kate.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy chyba nie zjem grzybów ;p tzn takich "łysych" :D no chyba ze pieczarki w pizzy ,wtedy mi smakują i nie przeszkadzają! :)
  >> NOWA NOTKA zapraszam na mój blog <<

  OdpowiedzUsuń
 4. nie sądziłam, że mają aż tyle właściwości a a je uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie ciekawostki, wolę to niż mode :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię pieczarki i staram się je jeść dość często w różnych postaciach :) Nie wiedziałam że jest aż tyle ciekawostek na temat jedzenia pieczarek :)
  Pozdrawiam !

  http://kamii-foto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny i przydatny post,nawet nie wiedziałam,że pieczarki są tak zdrowe!!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja dzisiaj właśnie kupiłam pieczarki na jutrzejszy obiad :D i cieszę się, bo nie wiedziałam, że jest z nich tyle korzyści :)
  bardzo przydatny post :)
  pozdrowionka :) Daria

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post - uważam, że właściwości zdrowotne pieczarek są wciąż niedoceniane :)
  Pozdrawiam :)

  www.porcelanna.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Nawet się nie spodziewałam,że moje ukochane pieczarki,są tak zdrowe :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lal nie wiedziałam, że pieczarki mają tyle zbawiennych właściwości - moja mama zawsze mówi, że to najbardziej zanieczyszczone grzyby, mimo, że pyszne ;)

  OdpowiedzUsuń